ניתוח להסרת משקפיים

ניתוח להסרת משקפיים

מטרתו של ניתוח להסרת משקפיים הוא לתקן ליקויי תשבורת שונים. ניתוח להסרת משקפיים נחשב היום להליך פשוט יחסית המוביל לשיפור ארוך טווח בלקויי קוצר ראייה ורוחק ראיה כולל ליקויי אסטיגמטיזם, המוכר יותר בשם "צילינדר".

ניתוח הסרת משקפיים – ההליך

הניתוח נעשה באמצעות ליטוש של הקרנית בקרן לייזר מדויקת, הקרנית היא החלק החיצוני השקוף בקדמת העין. ניתוח הסרת משקפיים כולל שימוש בקרן הלייזר, שאורך הגל שלה מאפשר לעצב את הקרנית מחדש בדיוק רב של אלפיות המילימטר, ללא סיכון לכוויות או לצלקות. ניתוח להסרת משקפיים איננו כואב ולא קיים חשש לפגיעה בשכבות העין האחרות – בעדשת העין או ברשתית.

ניתוח להסרת משקפיים – למי הוא מיועד?

ניתוח להסרת משקפיים מיועד בייחוד לאנשים הסובלים מקוצר ראייה, שהוא ליקוי ראייה שכיח ביותר בכל רחבי העולם. ליקוי קוצר הראייה נגרם לרוב כתוצאה מסיבות גנטיות, כאשר כדור העין משנה את צורתו ומתארך מקוטר תקין של כ-23 מילימטר לקוטר של כ-25 מילימטר. קוצר הראייה מתפתח לרוב בהדרגה החל מגיל ההתבגרות, כאשר בגיל 21 במרבית המקרים נעצרת ההתפתחות והמספר מתייצב. רוב הסובלים מבעיה זו מרכיבים משקפיים עם מספר הנמוך מ-6. ניתוח מיועד לסובלים מקוצר ראייה יציב שאיננו קיצוני, והוא נעשה לאחר בדיקות התאמה מיוחדות, כאשר ישנם מקרים בהם ניתוח הסרת משקפיים איננו מתאים.

ניתוח להסרת משקפיים – השיטות הקיימות

ישנן ארבע שיטות לביצוע ניתוח להסרת משקפיים, המבוססות כולן על הליך שיוף של הקרנית ועיצובה מחדש.

· השיטות המסורתיות בתחום ניתוח להסרת משקפיים, שיטת "PRK" ושיטת "Lasek", מבוצעות מעל פני שטח העין. במהלך ניתוח להסרת משקפיים זה מוסרת שכבת האפיתל החיצונית המכסה את הקרנית, והקרנית מעוצבת מחדש. שיטות אלה נחשבות לבטוחות, אך ההחלמה מהן מלווה בכאב קל והיא ממושכת יותר ביחס לשיטות האחרות.

· השיטות המודרניות בתחום ניתוח להסרת משקפיים, שיטת "Lasik" ושיטת "Intarlasik", מבוצעות בשכבה הפנימית של הקרנית, וכוללות חיתוך והרמה שלה. שיטות אלה נחשבות לפחות בטוחות אך ההחלמה מהן איננה כרוכה בכאב והיא גם מהירה יותר.

 

RevitalVision – הסרת משקפיים ללא ניתוח למספרים נמוכים

ניתוח להסרת משקפיים הוא הליך כירורגי לכל דבר. מסיבה זו, על אף יעילותו היחסית הוא כרוך בתהליך החלמה קצר, ובתופעות לוואי שונות ובנסיבות מסוימות הוא עלול אף לגרום לסיבוכים. בנוסף לכך, במקרים של סוכרת קשה, מחלות אוטואימוניות, קרנית דקה, מחלות עיניים כרוניות, כדוגמת ניוון רשתית או גלאוקומה ובמקרים אחרים לא ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים. לעומתו, טיפול RevitalVision, מאפשר לאנשים בעלי קוצר ראיה קל, או רוחק ראיה קל להיפטר מהצורך בהרכבת משקפיים ללא כל צורך בהליך פולשני ובסיכונים השונים המתלווים אליו. טיפול RevitalVision מבוסס על שיפור הראייה באמצעות תרגול ושיפור התפקוד של מרכז הראייה במוח, והוא נתמך במחקרים פורצי דרך בתחומי חקר הראייה והמוח. שיטת RevitalVision מתאימה לטיפול בבעיות ראייה שונות, החל מקוצר ראייה נמוך למספרים נמוכים עד 1.5, דרך עין עצלה במבוגרים וכלה בשיפור הראייה לאחר ניתוח להסרת משקפיים או ניתוח קטרקט.

 

RevitalVision – כיצד פועלת השיטה?

שיטת RevitalVision, המוכרת ומאושרת על ידי משרד הבריאות, ה-FDA ו-CE-Mark, כוללת תרגול הגורם לגירוי חזותי מדויק וספציפי על תאי העצב במרכז עיבוד הראייה במוח. באמצעות תהליך תרגול ואימון מבוקר זה גוברת הפעילות העצבית של התאים, ותוך זמן קצר נוצר שיפור ראייה משמעותי בחדות הראייה ובאיכותה. השיפור בראייה לאחר התרגול נשמר לטווח ארוך, ללא כל צורך בטיפול נוסף או בהליך ניתוחי פולשני. לפרטים נוספים על הטיפול לחץ על הסרת משקפיים ללא ניתוח.

 

שאלון התאמה לטיפול