הסרת משקפיים ללא ניתוח – מידע כללי

הסרת משקפיים ללא ניתוח

ניתן לשפר את איכות הראייה ולהימנע מהצורך במשקפיים גם ללא צורך בניתוח הסרת משקפיים בלייזר באנשים עם מספרים נמוכים, הנמצאים על גבול הצורך במשקפיים. RevitalVision משמש כטיפול להסרת משקפיים ללא ניתוח באמצעות תרגול המשפר את יכולת עיבוד התמונה במוח ומפצה על תמונה מטושטשת מרשתית העין. טיפול RevitalVision מאפשר הסרת משקפיים ללא ניתוח וכן מטפל בליקויי הראייה השונים באמצעות סדררה של תרגולים חוזרים ונשנים של תרגילי עיניים פשוטים. תרגילים אלה מיועדים לחזק את התפקוד העצבי באזור הראייה במוח, ליצור קשרים רוחביים חדשים בין תאי העצב, ולהוביל גם לשיפור משמעותי בחדות הראייה.

הסרת משקפיים ללא ניתוח ולקויי ראיה – רקע

קוצר ראייה, זוקן ראיה (פרסביופיה), עין עצלה, וקושי לראות בלילה הם חלק מרשימה ארוכה של ליקויי ראייה מהם סובלים אנשים רבים. קוצר ראייה, או בשמו המקצועי "מיופיה", הוא ליקוי ראייה מאוד נפוץ ופרסביופיה הנו הליקוי הנפוץ ביותר בעולם, כמעט כל האנשים בעולם חווים קשיי מיקוד לקרוב בין גיל 40 ל 55 ו כ כ-40 אחוזים מתושבי הארץ סובלים במידה זו או אחרת מקוצר ראייה, הנגרם מאורך גלגל העין של כמה מילימטרים יותר מהממוצע . ליקוי תשבורתי בראייה גורם לאור העובר דרך הקרנית והעדשה להתמקד קצת לפני הרשתית, וברוחק ראיה (פרסביופיבה) להתמקד מאחורי הרשתית. קוצר ראייה גורמת לטשטוש במיקוד העין – העצמים המרוחקים הופכים למטושטשים, בעוד שהעצמים הקרובים נראים בבירור. לרוב הסיבה לתופעת התארכות העין היא גנטית, אך היא עלולה להתרחש גם כתוצאה מסיבות סביבתיות שונות, כדוגמת קריאה ממושכת בעיקר בתקופת הילדות.

הסרת משקפיים ללא ניתוח עם RevitalVision

RevitalVision היא שיטת טיפול המבוססת על תרגול מול צג מחשב, המיושמת במרפאות עיניים בישראל  ובמדינות רבות בעולם. טיפול הסרת משקפיים ללא ניתוח של RevitalVision מיועד לאנשים הסובלים מקוצר ראייה קל, או פרסביופיה התחלתית, וגם לאנשים שעברו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ונשארו עם ליקוי ראיה קל. תהליך הטיפול להסרת משקפיים ללא ניתוח כולל סדרה של כ-30 תרגולים בסך הכל, יש לבצע 3-4 תרגולים בשבוע. כל אחד מטיפולי הסרת משקפיים ללא ניתוח נמשך כחצי שעה ומטרתו היא לאמן את אזור הראייה במוח. במהלך הטיפול יושב המטופל בחדר חשוך במרחק של כמטר וחצי מצג המחשב, עליו מוקרנות צורות בצבעי שחור ואפור על רקע בהיר. המחשב מציג למטופל משימות, עליהן הוא עונה ב"כן" ו"לא" בלחיצה על עכבר המחשב. נתוני התרגול מועברים למחשב האם של חברת RevitalVision ועוברים עיבוד וניתוח, ובהתאם לתוצאות נקבע המשך התרגול. בשלב הראשון של תרגול הסרת משקפיים ללא ניתוח מקבלים המטופלים הדרכה במרפאה, כאשר לאחר מכן המשך הטיפול נעשה מול המחשב הפרטי בבית.

הסרת משקפיים ללא ניתוח – תוצאות

בעקבות תהליך התרגול, הפועל ישירות על מרכז הראייה במוח, משתפרת קליטת התמונות במוח ובעקבותיה משתפרות מאוד גם חדות הראייה ואיכותה. לטיפול הסרת משקפיים ללא ניתוח זה ישנם יתרונות רבים, כאשר אחד מהבולטים בהם הוא בטיחות ההליך. הסרת משקפיים ללא ניתוח היא מטבעה שיטה לא פולשנית, בטוחה מאוד ואיננה כרוכה בתופעות לוואי או בסיכונים כלשהם.

לפרטים נוספים על הסרת משקפיים ללא ניתוח

שאלון התאמה לטיפול