שיפור ראייה ללא ניתוח

שיפור ראיה ללא ניתוח

התערבות כירורגית בכל רמה שהיא מעוררת לא מעט חששות, ובצדק. כל פעילות כירורגית, תהיה הפשוטה והבטוחה ביותר שקיימת, מלווה בפלישה לגוף, בתקופת החלמה, בתופעות לוואי שונות ובמקרים מסוימים גם בסיכונים. מסיבות אלה, רבים ממרכיבי המשקפיים חוששים להפנות להליך בלייזר, גם כאשר הרכבת המשקפיים מעיקה עליהם מאוד והם היו מעוניינים להסיר אותם לצמיתות.

במקרים בהם מספר המשקפיים נמוך, יתכן וניתן יהיה לשפר את הראיה ללא ניתוח ולייתר את הצורך בשימוש במשקפיים.

טיפול בקוצר ראייה ללא ניתוח – שיטת אורתקרתולוגיה

שיטת האורתקרתולוגיה, הקרויה גם "Reshaping Therapy C", היא אחת השיטות לטיפול בקוצר ראייה ללא ניתוח וללא התערבות כירורגית. שיפור ראייה ללא ניתוח בשיטה זו מבוסס על מחקרים שנערכו בעבר בקרב אוכלוסיות של מרכיבי עדשות מגע קשות. במחקרים אלה נמצא, כי התקדמות המיופיה (קוצר הראיה) והעלייה במספר, פוחתת כאשר הסובלים מקוצר ראייה מרכיבים עדשות מגע קשות. בעקבות מחקרים אלה נערכו מחקרים נוספים, בהם נמצא כי הרכבת עדשות מגע קשות, שהן שטוחות יותר מקימור הקרנית, משפיעה על מבנה הקרנית ומובילה לירידה במיופה ולשיפור בראייה. על בסיס מחקרים אלה התפתחה שיטה יעילה לטיפול בקוצר ראייה ללא ניתוח, הכוללת הרכבת עדשות מגע מיוחדות בזמן השינה, המותאמות לאחר בדיקה ומיפוי של הקרנית. עדשות אלה הן בטוחות מאוד ובעלות עבירות גבוהה לחמצן. לאחר שינה איתן במהלך הלילה ניתן לראות ברור גם ללא צורך בהרכבת משקפיים או עדשות מגע. עם זאת, למרות יעילותה, לשיטה זו ישנם גם כמה חסרונות. היא דורשת המשך טיפול לאורך כל שנות החיים, וכדי לשמור על התוצאות, יש להמשיך ולהרכיב את העדשות בכל לילה לפחות בחודשים הראשונים. חסרונות אלה אינם קיימים בשיטת RevitalVision.

שיפור ראייה ללא ניתוח – RevitalVision

שיפור ראיה ללא ניתוח בשיטת RevitalVision מבוסס על מחקרים שונים בהם נבחן הקשר בין תפקוד העיניים ובין פעילות מרכז הראיה במוח. בניגוד לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, שיטה זו איננה כרוכה בשינוי של מבנה הקרנית ומבוססת על כ-40 טיפולים, הכוללים סדרת תרגילים מול מחשב. תרגילים אלה מובילים להגברת הפעילות העצבית של התאים במרכז הראייה במוח, ובעקבותיה לשיפור ניכר באיכות הראייה ובחדותה. שיפור ראייה ללא ניתוח בשיטת RevitalVision מוביל לתוצאות מרשימות מאוד, מאושר על ידי ה-FDA האמריקאי, משרד הבריאות ו-CE-Mark האירופי, ולאחריו לרוב ניתן לראות טוב ולוותר על הרכבת משקפיים. הטיפול נועד לבעלי מספר משקפיים הנמוך מ 1.5 דיופטר ו 0.75 צילינדר

שאלון התאמה לטיפול